Wydrukuj tę stronę
03 sierpień 2020

Rajd Pana Tomka - Kotan znany w województwie

611

Nauczyciel naszej szkoły, pan Tomasz Furman, znów wyruszył na rowerowe szlaki. Pan Tomek, pasjonat, m. in. turystyki rowerowej, postanowił w tym roku połączyć swoją pasję z promocją „Kotana”. Ogólnoświatowa pandemia uniemożliwiła mu bezpieczną realizację tegorocznych planów wyjazdowych, których celem był Rotterdam i nieodległy Dordrecht  w Holandii W Dordrechcie miała swój port macierzysty niezwykła jednostka – Arka Noego zbudowana wg opisów biblijnych – główny cel planowanego wyjazdu. Skoro ta podróż musiała zostać przesunięta, cyklista postanowił dokładniej przyjrzeć się rowerowym szlakom naszego województwa. Wpadł na pomysł połączenia akcji promującej naszą szkołę, w trakcie przejazdu kwalifikowaną trasą Rajdu Rowerowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego,   autorstwa Regionalnego Oddziału PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy. 

Po spełnieniu określonych w regulaminie warunków, tzn. przejechaniu przez wszystkie punkty kontrolne rajdu, zdobyciu tam potwierdzeń przejazdu w formie pieczątki z danej miejscowości lub zdjęcia w „rynsztunku  cyklisty” na tle nazwy miejscowości i poddaniu weryfikacji zebranej dokumentacji przez przedstawiciela Regionalnego Oddziału PTTK w Bydgoszczy, zdobywa się  odznakę kolarską rajdu. Pan Tomek spełnił wszystkie warunki określone regulaminem i stał się posiadaczem kolejnej odznaki kolarskiej, tym razem Rajdu Rowerowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ważniejszy, jak sam mówi, cel tego rajdu  - promocja naszej szkoły, też udało się zrealizować. Pan Tomek, jadący w koszulce z dużym logo naszej szkoły na „objuczonym”  rowerze z nietuzinkowym wyposażeniem, zwracał powszechną uwagę. Wykorzystywał więc to zaciekawienie na rozmowy o problemach  dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i zadaniach oświaty w zakresie pedagogiki specjalnej a tym samym naszej szkoły. Widocznym efektem są zdjęcia napotkanych ludzi  na tle „barw Kotana”. Nie wszyscy biorący udział  w takich spotkaniach mają pamiątkową fotkę,  z różnych powodów. To nie szkodzi. Ważne, że byli zainteresowani problemem i poświęcili nieco czasu na rozmowy. Cała ta akcja otrzymała nazwę  „ KOTAN ZNANY W WOJEWÓDZTWIE”.

Realizując swój przejazd Pan Tomek robił wiele zdjęć  a poprzez ich publikację udało mu się  przybliżyć urokliwe miejsca naszego województwa. Przed wyjazdem cyklista otrzymał  wsparcie,  w postaci „pakietu rowerzysty”,  z Urzędu Marszałkowskiego naszego województwa. Starterem a także witającym na linii mety był Pan Dyrektor Piotr Kendzierski.  Przejazd liczył w sumie 730 km. Najkrótszy odcinek miał długość 130 km a najdłuższy 172 km. Trasa w większości wiodła lokalnym drogami asfaltowymi , bardziej odpowiednimi dla tak obciążonego roweru, niż te wskazywane przez mapy Google w opcji „jazda rowerem”.  Pan Tomek modyfikował też przejazdy między punktami kontrolnymi,  np. dobierając  dodatkowe miejsca do odwiedzenia. Podsumowując swój rajd Pan Tomek stwierdził -  „ pracujemy  z wyjątkowymi , wspaniałymi dziećmi, w wyjątkowej, wspaniałej szkole i cieszę się, że mogłem o tym powiedzieć w czasie rajdu, wyjątkowym, wspaniałym ludziom – mieszkańcom wyjątkowego, urokliwego województwa”.

Szczegóły dotyczące rajdu na https://pl-pl.facebook.com/Inokotan/

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej