.

  ul. Solankowa 21, 88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

 

  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Zawodowa i Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu
21 wrzesień 2018

Święto ziemniaka inaczej

665

Co to jest ziemniak? Jeszcze wczoraj powiedzielibyśmy, że zwykłe warzywo, zapychacz brzucha. Ale dziś już wiemy! To kawałek serca, który podarowali nam niezwykli ludzie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Sołectwa Góry. Ziemniak to kawałek słońca, który ogrzeje najzimniejsze serce, to łyk wody, który ugasi największe pragnienie, to coś z czego przy odrobinie wiedzy i wyobraźni niezwykli ludzie potrafią wyczarować 1001 potraw. 20 września 2018r. w upalny, jeden z ostatnich dni lata, trafiliśmy w magiczne miejsce, do niezwykłych ludzi w miejscowości Ołdrychowo w Sołectwie Góry. Najpierw Państwo Kotyłowie oprowadzili nas po swoim, zapierającym dech w piersiach, gospodarstwie. Mogliśmy zobaczyć skąd biorą się ziemniaki, jak wygląda ich zbieranie i obróbka. Poznaliśmy maszyny rolnicze, ale także mogliśmy własnoręcznie spróbować, jak ciężka jest to praca. A potem trafiliśmy na UCZTĘ przygotowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Góry. Zjedliśmy tyle ile tylko zdołaliśmy zmieścić w brzuszkach – był żurek, placki ziemniaczane z twarożkiem i cukrem, sałatka warzywna, ciasto, lody i napoje. A wszystko to ufundowane przez Stowarzyszenie. Na koniec okazało się, że wypełnili oni nie tylko nasze brzuchy, ale i ręce – każdy otrzymał na drogę torbę ziemniaków, pyszne jabłuszka i własnoręcznie wyrwane z ziemi wielkie czerwone buraki. Dzięki temu jeszcze nasi domownicy będą mogli spróbować bogactwa ziemi z niezwykłej wsi Ołdrzychowo.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Stowarzyszeniu Przyjaciół Sołectwa Góry!!!

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej