.

  ul. Solankowa 21, 88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

 

  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

popup
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Zawodowa i Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu
11 kwiecień 2019

Rekolekcje Wielkopostne

386

W dniach 8 – 10 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Każdy dzień niósł z sobą inne treści, które zostały zobrazowane, a także odegrane teatralnie przez naszych szkolnych aktorów. Pierwszego dnia staraliśmy się uświadomić sobie, że są rzeczy, sprawy, które nas krępują, zniewalają – grzechy. Ale jest Ktoś, kto chce nas uwolnić – jest nim Jezus. On pragnie przecinać więzy zła i czynić nas wolnymi, ale potrzebna jest na to nasza zgoda – zaufanie. Czasami jesteśmy tak bardzo sparaliżowani złem, że potrzebujemy kogoś, kto nas „przyniesie” przed Jezusa (jak ci czterej niosący chorego na noszach, których wiara spowodowała uzdrowienie, uwolnienie od grzechów). Sami stajemy się takimi żywymi noszami i przynosimy owoce Ducha, gdy słuchamy Słowa Bożego i ufając zbliżamy się do Boga.

Drugi dzień to Droga Krzyżowa. Każda stacja została zilustrowana przez Uczniów, którzy wcielili się w postaci biblijne. Abyśmy lepiej wyobrazili sobie, co Jezus dźwigał niosąc krzyż, włożyliśmy na nosze - które były niesione przez wszystkie stacje - nasze grzechy: symbolicznie pod postaciami kamieni (ponieważ nam ciąży), czarnego worka (zabrudza nasze wnętrze), maski (kłamstwa), papierosów, butelki, strzykawki, pieniędzy (nałogów).

Ostatni dzień, to okazja do spowiedzi, by już nie symbolicznie, ale dosłownie oddać te ciężary, grzechy Jezusowi i by uczestnicząc we Mszy Świętej napełnić się Bożym Słowem i Ciałem w komunii świętej.

Na zakończenie uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu i „tunelu” - żywych noszach utworzonych przez rodziców, którzy kładli ręce na ramionach idących „tunelem” Uczniów, modląc się za nich by doprowadzić do indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przed ołtarzem.

Serdeczne podziękowania dla Pani Magdy Dyrdy- Olejniczak, całego zespołu aktorskiego, dla zespołu muzycznego pod batutą Pani Kasi Gregowskiej, który uświetnił rekolekcje i dla Rodziców Uczniów za pomoc i opiekę. Uczniowie przeżyli te rekolekcje – chyba możemy zaryzykować stwierdzenie – bardzo. Dali złowić się w Bożą sieć i mamy nadzieję, że sami zaczną „łowić” innych.

                                                                                                                                                                                                                                                Ks. Tomasz Matecki

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej