godlo

Gimnazjum

gimGimnazjum w naszym Zespole prowadzi zajęcia dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną w klasach od I do III oraz w zespołach edukacyjno - terapeutycznych (ZET) dla uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną.

Lekcje w Gimnazjum dla młodzieży lekko niepełnosprawnej intelektualnie odbywają się według podstawy programowej dla wszystkich szkół masowych z dostosowaniem do indywidualnych możliwości ucznia. Młodzież uczy się  języka polskiego, język angielskiego, matematyki, fizyki, biologii, chemii, historii, wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa, plastyki, wychowania do życia w rodzinie, muzyki, WF itd. Uczniowie korzystają z bogato wyposażonych klas i pracowni. Ucza ich kierunkowo przygotowani nauczyciele - specjaliści z poszczególnych dziedzin, posiadający jednoczesnie kwalifikacje z oligofrenopedagogiki. Daje to bardzo duże szanse wszystkim naszym uczniom na wszechstronny rozwój i dobre przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego. Po ukończeniu Gimnazjum, uczniowie nasi z powodzeniem kontynuują naukę w wybranym zawodzie w naszej Szkole Zawodowej. Warunkiem ukończenia naszego Gimnazjum jest otrzymanie pozytywnych ocen ze wszystkich przedmiotów oraz przystapienie do egzaminu gimnazjalnego - dostosowanego do niepełnosprawności ucznia.

best free football betting tips uk oddslot latest football accumulator predictions uk

 W zespołach edukacyjno - terapeutycznych na poziomie gimnazjum, młodzież rozwija swoje umiejętności w zakresie czytania, pisania, umiejętności matematycznych, wiedzy o otoczeniu przyrodniczym i społecznym. W toku indywidualnie prowadzonych edukacyjno - terapeutycznych uczniowie mogą usprawniać funkcje poznawcze, motoryczne, kompensować istniejące deficyty. 

Na poziomie Gimnazjum prowadzimy także naukę w domach uczniów, którzy posiadają orzeczenie poradni psychologiczno - pedagogicznej o potrzebie nauczania indywidualnego dla uczniów z wszystkimi  stopniami niepełnosprawnościami.

Wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum objęci są zajęciami socjoterapii, które prowadzone są w zespołach klasowych. Każdy uczeń uczestniczy także w zajęciach rewalidacji indywidualnej, gdzie może dodatkowo rozwijać swoje umiejętności. Wszyscy uczniowie mogą także korzystać z naszych specjalistycznych pracowni, które opisujemy w ofercie Szkoły.

Rekrutacja uczniów do szkół następuje na podstawie orzeczeń, które wydają poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Poradnie wykonują badania na wniosek rodziców.

Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie

erasmus

erasmus

 ◄ 
 ► 
marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

virtual-tour

Uczniowski Klub Sportowy

filmy

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies.

Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem