.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Szkoła Podstawowa

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wydarzenia/2022/skarpetka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Strona Główna - Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu

Uczniowie klasy IIIa BSIS Aleksandra Kryszak, Fabian Michalski oraz Kacper Wudarski zdobyli I miejsce w kategorii film w Ogólnopolskim Konkursie ZUS „Jak zachęcić babcię i dziadka do założenia konta w banku?”, w ramach kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Praca naszych uczniów została wybrana spośród trzech tysięcy  nadesłanych  zgłoszeń z Polski

28 marca 2022 roku mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej Szkoły, Dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych p. Mariusza Jaroniewskiego, Koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji p. Joannę Karsznię i Rzecznika prasowego p. Krystynę Michałek, którzy przyjechali by docenić zwycięzców i wyróżnionych, nie tylko swoją obecnością, pięknymi słowami ale również nagrodami oraz dyplomami.

Wyróżnienia zdobyli uczniowie klasy IIIa BSIS: Natalia Sojka, Monika Żuchowska, uczennice SSPdP:  Justyna Rogaś, Anna Mielcarek i Wiktoria Smolińska w kategorii plakat, natomiast Mateusz Bednarek, Piotr Mrówczyński, Karolina Zwolińska w kategorii komiks. Nagrodzeni uczniowie opowiedzieli  pani Rzecznik skąd czerpali inspiracje i czy praca sprawiła im trudności. Dzięki paniom Magdalenie Błachowicz, Ewie Zielińskiej, Marioli Karow-nauczycielkom praktycznej nauki zawodu kucharz i cukiernik- oraz młodzieży uczącej się w tych że zawodach, dalsza część spotkania przebiegła w atmosferze słodyczy i cudownych smaków, za co serdecznie dziękujemy.

Uczniowie wiedzę na temat usług bankowych w tym zakładania kont, zdobyli podczas zajęć z  podstaw przedsiębiorczości, pod kierunkiem p. Grażyny Stefańskiej.  Prace wykonali: młodzież ze Szkoły Branżowej pod kierunkiem p. Haliny Waszak; uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy  pod opieką p. Katarzyny Barczak. 

Zwycięzcom oraz wyróżnionym GRATULUJEMY i pamiętajcie JESTEŚCIE NAJLEPSI!

 

Kolejny już raz odwiedziliśmy Cukiernię "Marta", gdzie wzięliśmy udział w warsztatach wielkanocnych. Pani Esterka opowiedziała nam o kujawskich tradycjach wielkanocnych oraz dawnych zwyczajach świątecznych. Każdy uczestnik pod okiem Mistrza Cukiernictwa miał okazję udekorować tradycyjną babeczkę i mazurka. Upiekliśmy też pyszne ciasteczka, które wspólnie schrupaliśmy. Wzięliśmy udział w konkursie na najpiękniej udekorowane wypieki. Wspólnie odśpiewaliśmy "Sto lat" naszej koleżance Wiktorii – z okazji urodzin. Nie możemy się już doczekać kolejnej wizyty.

 

W świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć ,,Wiosna, ach to ty!". Uczestnicy ,,łamali głowy" nad zaszyfrowanymi słowami, zagadkami, rebusami, sudoku i krzyżówkami. Wszystko po to, by wypędzić zimę i przywołać wiosnę. Oby teraz już na dobre zagościła u nas ta upragniona i długo wyczekiwana pora roku. Oto efekty pracy uczniów.

 

 

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wydarzenia/2022/skarpetka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

21 marca obchodzimy Dzień Zespołu Downa. Zostało ono ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w roku 2005, a od 2012 roku patronat nad nim objęła ONZ. Często święto to określa się Dniem Kolorowej Skarpetki, bo właśnie kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa. My uczciliśmy je konkursem dla wszystkich pracowników szkoły "Para mieszana bardzo niedobrana". Nie zawiedliśmy się - cudowne, kolorowe i niezwykle kreatywnie połączone skarpetki prezentujemy poniżej. Wysoka Komisja złożona z uczniów naszej szkoły (Martyna, Agnieszka, Jakub i Justyna) wyróżniła 4 z nich. Właściciele najlepiej odmiennych stóp zostali nagrodzeni! Dziękujemy za udział w akcji!!!

 

{gallery}wydarzenia/2022/skarpetka{/gallery}

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej