.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

30 kwiecień 2018

Helsinki

1120

W ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej na zasadach programu Erasmus+ kolejna grupa nauczycieli Kotana przebywa aktualnie w Finlandii. Podczas tygodniowego pobytu wezmą udział w Szkoleniu Benchmarking Course.

Dzień 1

Jak dotąd - z relacji koordynatora projektu - miało miejsce spotkanie międzynarodowej grupy kursowej (Polska, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Włochy, Czechy, Holandia) oraz zwiedzanie Helsinek. Przed nimi natomiast oficjalne rozpoczęcie szkolenia oraz omówienie szczegółów jego przebiegu.

 

 Dzień 2.

Intensywny dzień szkoleniowy już za nami! Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 8.30 od miłego akcentu, mianowicie: zwiedzania szkoły, poznania systemu kształcenia oraz specyfiki placówki. Podczas wspólnego posiłku nastąpiła wymiana doświadczeń z uczestnikami szkolenia, a także pracownikami szkoły i uczniami. Z pełnymi brzuszkami wróciliśmy na część warsztatową, podczas której przedstawiliśmy naszą placówkę i jej europejski wymiar. Kolejnym wyzwaniem było opracowanie profilu nauczyciela przyszłości. Zdobyliśmy wiele nowych informacji. Udało nam się nawiązać współpracę projektową eTwinning ze szkołą z Chorwacji! Zajęcia zakończyły się o godzinie 16.00. Nadszedł czas na zasłużony relaks i dalsze zwiedzanie miasta

 

 Dzień 3. 

Dzień trzeci szkolenia Benchmarking Course w Finlandii już za nami! Dzisiaj wizytowałyśmy fińskie gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przeprowadzonej przez dyrektora placówki – dotyczące fińskiego systemu nauczania i funkcjonowania. Później był czas na obserwację dowolnie wybranych przez nas zajęć. Na zakończenie dyrektor zapoznał nas z charakterem zarządzania placówki i planowaniem finansów. Przedstawił nam również projekt generalnego remontu, który czeka szkołę w nadchodzące wakacje. Powstał on w kooperacji z nauczycielami, rodzicami i uczniami – po to, by placówka zaspokajała oczekiwania wszystkich. Późnym popołudniem znalazłyśmy chwile wytchnienia w Kaplicy Ciszy – niesamowitym miejscu – w całości wykonanym z drewna, które wygląda jak ziarenko piasku pośród nowoczesnych budowli. Dzień zakończyłyśmy spacerem po mieście.

 

Dzień 4. 

Finlandia - dzień czwarty. Dziś miał miejsce kolejny wykład na temat systemu edukacji szkolnej. Następnie uczestniczyłyśmy w warsztatach dobrych praktyk, w których wzięli udział uczestnicy ze wszystkich krajów biorących udział w szkoleniu (Turcji, Chorwacji, Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Holandii, Czech, Francji, Belgii i Polski). Cała grupa miała również niepowtarzalną okazję zwiedzenia międzynarodowej szkoły Vantaa - z polskim akcentem - nauczycielem wychowania fizycznego z Ustki, żyjącym i pracującym w Finlandii od 13 lat. A nasze wrażenia uwieczniłyśmy na zdjęciach - zobaczcie sami:)

 

Dzień 5.

Minął ostatni dzień naszego pobytu w Finlandii. Gościliśmy dziś w progach klasy szkolnictwa specjalnego. Okazało się, że zarówno dzieci fińskie jak i polskie preferują ten sam rodzaj zabawek - mianowicie klekoty. Następnie odwiedziliśmy szkołę kształcącą w zawodach: kucharz, cukiernik, stolarz, malarz, krawcowa i projektant mody. Ciekawostką jest to, że naukę w szkole zawodowej może pobierać każdy - bez względu na wiek. Dzień zakończył wykład na temat historii i kultury Finlandii. Zwieńczeniem naszego szkolenia było uroczyste wręczenie certyfikatów.

 

Ostatni wieczór w Finlandii spędziłyśmy na wyspie Suomenlinna. Później przyszedł czas na pakowanie. Wczesnym rankiem wyruszyłyśmy w podróż powrotną do domu. Pełne wrażeń niecierpliwie czekamy na spotkanie z Wami!

Ostatnio zmieniany wtorek, 08 maj 2018 18:46

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej