.

  ul. Solankowa 21, 88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Artykuły filtrowane wg daty: maj 2018

Kolejni nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w dniach 18 -19 maja 2018 roku w SEMINARIUM KONTAKTOWYM eTwinning - tym razem pod nazwą "Dziedzictwo kulturowe w projektach eTwinning", które zostało zorganizowane na terenie Wigierskiego Parku Narodowego przez Biuro eTwinning w Polsce. Seminarium skierowane było do nauczycieli wszystkich przedmiotów pracujących w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych zainteresowanych tematyką dziedzictwa kulturowego - chcących rozpocząć realizację projektu eTwinning z drugą polską szkołą. Współpraca została nawiązana - przeprowadzenie kolejnego projektu przed nami!

 

Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w IV REGIONALNYM FORUM SZKÓŁ PRZYSPOSABIAJĄCYCH DO PRACY, które odbyło się w Zespole Szkół Nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Toruniu. Tematem przewodnim była „Autonomia w dorosłości ucznia szkoły przysposabiającej do pracy”. Trafnym jego odzwierciedleniem było przedstawienie „Jonasz” w wykonaniu grupy teatralnej „Bez Kurtyny”. Praca w grupach w formie dyskusji pozwoliła przygotować plakaty do takich zagadnień jak: KOMUNIKACJA, TWÓRCZOŚĆ, SEKSUALNOŚĆ I SAMOOBSŁUGA oraz OBRZĘDOWOŚĆ, a następnie przedstawić jej rezultaty. Spotkanie z prawnikiem współpracującym z Fundacją „Arkadia” – przybliżyło kwestię ubezwłasnowolnienia osób
z niepełnosprawnością intelektualną. Na zakończenie miał miejsce wywiad
z absolwentem Szkoły Przysposabiającej do Pracy, który opowiedział o sobie, swojej pracy zawodowej i doświadczeniach związanych z mieszkaniem treningowym.

Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o życiu i działalności naszego patrona Marka Kotańskiego. Liczba uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - dlatego też rywalizacja odbywała się w dwóch salach. W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się między innymi z układaniem puzzli, odkodowaniem szyfru oraz testem zamkniętym. Walka o zwycięstwo trwała do ostatniego zadania. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

 

Chcę tylko przypomnieć, że trzy lata temu uslyszałam w TV o starej japońskiej legendzie - kto wykona metodą orygami 1000 papierowych żurawi może liczyć na to, że spełni się jego najwieksze marzenie. Naszym szkolnym marzeniem była sala gimnastyczna, której nigdy jako szkoła specjalna nie posiadaliśmy, ani w tej, ani w porzedniej lokalizacji naszej szkoły. Jak ważny jest rozwój ruchowy dla młodego człowieka nikomu nie trzeba tłumaczyć. Jak ważny jest on dla osób z niepełnosprawnością - tym bardziej. Wszelkie trudności rozwojowe należy kompensować działając na wszystkie sfery życia ucznia, w pełni integrując i stymulując polisensorycznie. 

Postanowiłam więc rozpocząć akcję wytwarzania żurawi. Włączyli się do niej uczniowie, nauczyciele, rodzice... i kiedy uzbierało się ich 1000 przekazaliśmy je, wraz z makietą wymarzonej sali, na ręce  Starosty Inowrocławskiego - Pana Tadeusza Majewskiego. Opowiedzieliśmy mu o legendzie. 

I udało się!!! Magia 1000 żurawi zadziałała. Od września 2017 roku trwają na szkolnym boisku prace budowlane. 

Przypominam także, że dalsza część legendy mówi o tym, że kto pomoże spełnić marzenie 1000 żurawi, może liczyć na to, że spełni sie także jego najwieksze marzenie - a zatem Panie Starosto DZIĘKUJEMY i życzymy spełnienia najwiekszgo marzenia.

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej