.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

13 kwiecień 2023

Kuchnie regionalne - Twoja wiedza- Twoja przyszłość IV

326
W marcu 2023r. młodzież BSIS uczestniczyła w kolejnych zajęciach pozalekcyjnych w zakresie kompetencji zawodowych „kucharz” w ramach projektu pn. „Twoja wiedza- Twoja przyszłość IV”.
Uczniowie mieli możliwość wykonania sztandarowych dań kuchni: kresowej, warmińskiej, podlaskiej, śląskiej, góralskiej, małopolskiej, wielkopolskiej czy kaszubskiej i przekonali się, że smakuje wyśmienicie. Znalazły się tu takie regionalne specjały jak zupy m. in. barszcz czerwony, grzybowa po kasztelańsku, warmińska, chłodnik, żurek i kwaśnica spod samiuśkich Tater. Dodatkowo sporządzali takie dania jak: plińce z pomoćką, ajerkuchy, tymbaliki, jaskółcze gniazda, gołąbki, moskole, zrazy podhalańskie, sałatka ziemniaczana, rulony, pyry z gzikiem, kaczka po poznańsku z modrą kapustą, rogale marcińskie, kaczka nadziewana i drożdżówka kaszubska. 
Podczas spotkań młodzież nadal poznawała tajemnice kuchni regionalnych i przypomniała o zapomnianych tradycyjnych daniach różnych stron Polski.
ZAPRASZAMY na fotorelację z efektów pracy naszych adeptów sztuki kulinarnej.
Beneficjentem projektu pn. „Twoja wiedza- Twoja przyszłość IV” jest POWIAT INOWROCŁAWSKI.

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 kwiecień 2023 13:39

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej