.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

17 kwiecień 2023

Potrawy regionalne

340

 Zajęcia pozalekcyjne w zakresie kompetencji zawodowych „kucharz” w ramach projektu pn. „Twoja wiedza- Twoja przyszłość IV” w naszej szkole dobiegły końca.
13 kwietnia 2023r. odbyło się ostatnie spotkanie w drodze po regionach, na którym młodzież sporządziła tradycyjne potrawy kuchni kujawskiej: zupę śliwkową i kluski ziemniaczane z kapustą kiszoną. W kwietniu również uczniowie zawitali na Pomorze i przyrządzali zupę z dojrzałych śliwek, zupę fasolową oraz ruchanki.
Podczas tegorocznego projektu młodzież przygotowała ponad 50 potraw z różnych regionów Polski. Każdy uczestnik krok po kroku własnoręcznie wykonywał smaczne przystawki, znakomite zupy, dania główne oraz aromatyczne ciasta i ciasteczka. Nazwy niektórych potraw adepci na pewno usłyszeli po raz pierwszy np. karmuszka, plińce z pomoćką, ajerkuchy, tymbaliki, moskole czy klitundplumen.
Nasze zajęcia to nie tylko była intensywna praca, ale także ta przyjemniejsza część czyli degustacja, podczas której uczniowie: delektowali, próbowali, smakowali i kosztowali każdej z potraw.
Zajęcia pozalekcyjne w zakresie kompetencji zawodowych „kucharz” przechodzą do historii….
Zapraszamy na ostatnią fotorelację, podczas której zobaczycie jak powstawały niektóre regionalne potrawy.
Beneficjentem projektu pn. „ Twoja wiedza- Twoja przyszłość IV” jest POWIAT INOWROCŁAWSKI.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2023 14:19

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej