.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

05 maj 2023

SŁODKA PODRÓŻ ZAKOŃCZONA

277

Mamy to! Słodkie dookoła świata zakończone sukcesem. W ciągu 15 spotkań pozalekcyjnych w zakresie kompetencji zawodowych CUKIERNIK uczestnicy projektu odbyli podróż przez kilka kontynentów i do wielu krajów świata. Młodzież zapoznała się z tradycyjnymi przepisami z danego kraju i sporządziła wyroby cukiernicze zgodnie ze specyfiką ich wykonania. Z dużą dbałością o szczegóły uczestnicy podchodzili do sposobu serwowania i dekorowania talerzy degustacyjnych. Pomocny w tym okazał się szkolny zielnik, z którego dobrodziejstw można było korzystać. Kwiecień, czyli ostatni miesiąc trwania projektu Twoja wiedza - Twoja Przyszłość IV, obejmował wykonanie: Angielskiego carrot cake, Brytyjskiego lemon meringue pie, Hiszpańskiego churros z sosem czekoladowym, oraz Amerykańskich pączków- donuts. Smaki i zapachy były iście światowe – potwierdzili to także nasi goście, wybitni smakosze. Każdy uczestnik otrzymał pakiet z przepisami na wszystkie wykonywane ciasta i ciasteczka. Podczas podsumowania zajęć projektowych młodzież zapisywała dodatkowe notatki i cenne uwagi, które otrzymała od prowadzącej zajęcia.
Był to wyjątkowy czas z niezwykłą grupą młodych adeptów sztuki cukierniczej. Najlepszym podsumowaniem wspólnych spotkań niech będą „uwagi” pozostawione przez uczestników.
Zapraszamy do obejrzenia video i fotorelacji z pracy SŁODKIEJ GRUPY.

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 05 maj 2023 13:09
Więcej w tej kategorii: « CENNE WSPARCIE DLA NAUCZYCIELI

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej