.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!
  • Beautiful Joomla 3 Templates To Finish In Record Time!

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

Szkoła Podstawowa

Oferujemy naukę w życzliwym i przyjaznym otoczeniu. Dostosowujemy wymagania do możliwości dziecka. Naszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.
Szkoła Branżowa

Kształcimy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, ślusarz, sprzedawca, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz.
Przysposobienie do pracy

Działania edukacyjno - wychowawcze skierowane na przyuczenie do wykonywania prostych prac oraz umożliwienie uczniom jak największej samodzielności w dorosłym życiu
22 kwiecień 2013

Wycieczka do kopalni soli

2752

     Bogate złoża soli kuchennej kryje żyzna ziemia kujawska. Nic dziwnego, że w Inowrocławiu znajdowała się kopalnia soli krystalicznej. Dzięki wydobywaniu tego bogactwa, nasze miasto mogło się rozwijać.Powstały zakłady sodowe, warzelnia soli, a także dzięki leczniczym właściwością solanki powstało uzdrowisko.

 Długoletnie eksploatowanie złóż soli powodowało szkody górnicze a nawet miastu groziła katastrofa. Dlatego komory kopalni trzeba było zalać a tym samym zlikwidować górnictwo soli. Stała Wystawa Solnictwa zlokalizowana w piwnicy Teatru Miejskiego w Inowrocławiu stanowi ciekawą pamiątkę po byłej kopalni. 

     Ostatnio, razem ze swoimi nauczycielami wystawę zwiedzili uczniowie indywidualnego nauczania naszej szkoły. Były to ciekawe zajęcia. Uczniowie mogli dużo dowiedzieć się i wiele zobaczyć. Była okazja by podziwiać bajeczne kolorowe kryształy soli, zapoznać się ze sposobem jej wydobywania, przekonać się jak trudna i niebezpieczna była praca górnika pod ziemią. 

     Tego typu zajęcia pozwoliły uczniom lepiej się poznać, nawiązać nowe przyjaźnie, a przede wszystkim wspólnie, kulturalnie i pożytecznie zagospodarować czas w szkolnej rodzinie.

Opracowanie: mgr Hanna Głuszkowska

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej