.

  ul. Solankowa 21,
      88-100 Inowrocław

  52 357 28 36

  inospec@wp.pl

Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej

 

 

Zapraszamy do naszego Zespołu Szkół

Naszym uczniom oferujemy naukę w bezstresowych warunkach, w bogato wyposażonych pracowniach. Do Waszej dyspozycji jest wspaniała i odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, która systematycznie doskonali swój warsztat pracy. Naszą naczelną zasadą i najważniejszym celem jest dobro ucznia, jego bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie.

15 listopad 2018

Malaga

1086

W ramach realizowanego w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego
w Inowrocławiu projektu PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ ze środków POWER na zasadach programu Erasmus+ kolejna grupa nauczycieli – powróciła tym razem ze słonecznej, hiszpańskiej Malagi. Uczestniczyli oni w tygodniowym szkoleniu Structured Educational Visit to School/Institutes&Training Seminar. Pobyt w Hiszpanii był przede wszystkim po to, by nauczyć się czegoś nowego. W szkoleniu wzięli również udział nauczyciele z Francji, Estonii, Czech, Niemiec, Włoch oraz Łotwy. Dało to szansę na wymianę doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim zwłaszcza podczas pracy w grupach. Pobyt w Andaluzji obejmował niezwykle ciekawe wykłady dotyczące hiszpańskiego systemu edukacji, wizyty studyjne w szkołach, ale także poznanie uroków tego niezwykłego zakątka Europy. Warto choćby wspomnieć
o Twierdzy Alcazaba, ruinach Teatru Rzymskiego, Katedrze Wcielenia, Muzeum Picassa czy Centrum Pompidou. Doskonałym dopełnieniem pobytu były spacery brzegiem Morza Śródziemnego – skąd było można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Góry Betyckie. Hiszpańscy gospodarze zadbali również o stronę kulinarną – nie zabrakło paelli, serów oraz potraw przygotowanych na bazie owoców morza, pomidorów i oczywiście wszechobecnej oliwy z oliwek. Wartość merytoryczna szkolenia była bardzo wysoka, a jego organizacja przebiegła bez zarzutu. Popularne przysłowie mówi, że „podróże kształcą” – szkolenie w Maladze pozwoliło poznać nie tylko wspaniałych ludzi, ale także doświadczyć niezapomnianych wrażeń związanych z kulturą hiszpańską.

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 luty 2019 14:44

Nasze galerie

Facebook

Strona używa plików cookie. Ustawienia te możesz zmienić w menu przeglądarki.   więcej